BAHÇE İLAÇLAMA

Bahçelerinizde mahsullerinize zarar veren haşereler muhakkak bulunur. Karıncalar bitki ve ağaçlarınızı sararak, danaburnu bitkilerinizin köklerini kemirerek kurutur. Bununla birlikte bahçelerinizdeki otlara gelen sinek ve sivrisinekler de ürünlerinize mikrop taşırlar. Bahçe ilaçlama işlemi ürünlerinize haşereler tarafından zarar gelmemesi açısından oldukça önemlidir.

Zararlı canlıların en çok görüldüğü alanlar bahçe ve tarla gibi açık havalardır. Bahçelerde düzenli olarak böcek ilaçlaması yapılması halinde bitkilerin haşerelerden temizlenmesi ve korunması sağlanır. Düzenli olarak ilaçlamanın yapıldığı bir bahçeye haşerelerin girişi engellenir. Bahçe ilaçlama işlemi yapılırken, haşerelerin cinsine göre ilaçlama yapmakla birlikte, ağaç ve bitkilerin cinslerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Bilinçsiz kullanılan ilaçlar ve hatalı yapılan ilaçlama yöntemiyle bitkilerin kuruması, ağaçların zarar görmesi söz konusu olabilir. Bahçe ilaçlaması yapılırken sıvı, toz ve buharlı ilaçlama yöntemleri uygulanmaktadır. Haşerenin cinsine göre uygulanan bu yöntemlerle bitki örtüsüne zarar verilmez.

Bahçelerinizde yılan, akrep, çıyan gibi zehirli haşerelerin yanı sıra ölümcül hastalıklara sebep olan kenelerde bulunur. Bu yüzden bahçe ilaçlama işlemi düzenli ve profesyonel olarak yapılmalıdır. Bahçelerde bulunan haşerelerden kurtulmak için erken önlem almak gerekir. Bahçelerinize zarar veren haşerelerden kurtarmak için yapacağınız bilinçsiz ilaçlamalar sebebiyle bahçenize zarar verebilirsiniz. Bu yüzden ilaçlama yaptıracağınız firmayı seçerken de özen göstermelisiniz. Ruhsatlı olarak çalışan ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilaçlarla ilaçlama yapan firmaları seçmelisiniz.

HER TÜRLÜ SORU VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.