ÇIYAN İLAÇLAMA

Profesyonel bir firma olarak Turgut ilaçlama firması sizleri evinizdeki çıyanlara karşı koruyor. Çıyan, diğer haşere türleri arasında oldukça tehlikelidir. Bu tür canlılar eve girdiğinde ev sahiplerinin huzuru kaçmaktadır. Bu sebeple evde imha edilmesi oldukça önemlidir.

Çıyan ilaçlama işlemi oldukça dikkat isteyen bir işlemdir. Çıyanlar zehirli canlılar olduğu için yanlış yapılan bir işlem, onların ölmemesine veya evde bulunan kişilerin hastalanmasına yol açabilir. İlaçlama işlemi ciddi bir şekilde uygulanmalı, profesyonel ekiplerin söylediklerine dikkat edilmelidir.

Çıyan İlaçlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Zehirli olan bu canlılarla amatörce müdahale edilmemelidir. Yapılan yanlış bir uygulama çıyanların ilaca karşı bağışıklık kazanmasına neden olabilir. Bu sebeple çıyan ilaçlama işlemi için mutlaka profesyonel firmadan yardım alınması gerekir.

Kullanılacak ilacın türü, canlının boyuna ve türüne göre değişkenlik göstermektedir. Çıyanın daha fazla ürememesi için en kısa süre içerisinde müdahale edilmesi gerekmektedir.

Zararlı olan bu canlılardan kalıcı olarak kurtulmak için Turgut ilaçlama firmasından yardım alınması gerekmektedir. Bu tür canlılar üzerinde pek çok mikrop ve bakteri barındırmaktadır. Yani sadece evde var olması değil, hastalık yayması da endişe edilmesi gereken konulardan arasında yer almaktadır.

Evde yaşayan ve üreyen bu canlılar genellikle nemli, sıcak ve loş ortamlı alanları tercih ederler. Bu sebeple ilaçlama işlemi yaz veya kış aylarında yapılabilir. Çıyanlar nemli ve sıcak alanlarda yiyecek buldukları zaman normalden daha hızlı üreyerek, ev sahibini zor durumda bırakabilirler. Özellikle yaz aylarında evin her yeri sıcak olduğu için, evin her kısmına yayılabilir. Çıyan ilaçlama işlemi bu sebeple düzenli aralıklarla yapılması gerekmektedir.

İşlem Öncesi

Bilindiği gibi ev ilaçlama işlemi profesyonellik gerekmektedir. Yapılacak işlem öncesi çıyanın türü tespit edilmelidir. Profesyonel firmalar bu bakımdan çıyanın imha edilmesi için en kaliteli yöntemi tercih etmektedirler.

Sıvı İlaçlama: Sıvı ilaçlamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, insan ve hayvan gıdaları ile temas etmemesi gerektiğidir. Sıvı ilaçlama ile sadece çıyanlar yok olmaz, aynı zamanda eve bir daha girmemesi sağlanır. Genellikle sıvı ilaçlar püskürtme yöntemi ile uygulanır. İlacın kalıcı olarak etki etmesi için mekânın en az 2 gün boyunca ıslak bir şekilde temizlenmemesi gerekmektedir. Kuru temizlik yapılabilir. İşlem sonrasında mekân havalandırılabilir. İlacın evdeki kişilere zarar vermemesi için, profesyonel firmaların belirttiği noktalara dikkat edilmesi gereklidir.

Jel İlaçlama: Jel ilaçlama çıyanların ortadan kaldırılması için kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bu tür ilaçlama sırasında evin boş olmasına veya boşaltılmasına gerek yoktur. Eğer çıyanlara kalıcı olarak çözüm bulmazsanız, işler daha sıkıntılı bir hal alacaktır. Daha öncede belirttiğimiz gibi, çıyanların imha edilmesi için türü ve boyutunun netleşmesi gerekmektedir.

Çıyan İlaçlama Yöntemleri

Bunlar dışında çıyan ilaçlama uygulaması sırasında kokulu ve kokusuz yöntemlerde tercih edilmektedir. Kokulu yöntemlerde evde veya mekanda kimsenin bulunmaması gerekmektedir. Koku çıyanları rahatsız edecek ve kısa süre içerisinde öldürecektir. Kokulu çıyan ilaçlama sırasında evde açıkta kalan yiyeceklerin, mutfak gereçlerin veya akvaryumun kapatılması gerekmektedir. Bununla beraber eğer çocuğunuzun oyuncakları da açık alanda ise, çocuğunuzun sağlığı açısından oyuncakları kaldırmanız gerekmektedir.

Profesyonel firmalar, çıyanlar zehirli oldukları için uygulama sırasında özel kıyafetler giyerek müdahale etmektedir. Bu sebeple çıyanlara karşı amatörce müdahale edilmemesi gerekmektedir.

Turgut ilaçlama firması olarak sizlerin ve evinizdekilerin sağlığını düşünüyoruz. Evinizde çıyan gördüğünüz an da hemen firmamızı arayarak yardım alınız. Kendi başınıza müdahale etmeye kalkmayınız. Müdahale sonu siz veya sevdikleriniz zarar görebilir. Evde çıyan dikkate alınması gereken bir konudur.

Çıyan İlaçlama Fiyatları

Çıyanlar oldukça zararlı olan bir canlı türüdür. Bu yüzden evinizde veya iş yerinizde bir çıyan gördüğünüzde, doğrudan kendiniz müdahale etmek yerine alanında uzman olan ve en iyi çıyan ilaçlama firması olan Turgut İlaçlama ile hemen iletişime geçmenizi öneriyoruz. Üstelik şirketimiz bu hizmeti çıyan ilaçlama fiyatları / ücretleri konusunda en uygun biçimde sağlamaktadır.

HER TÜRLÜ SORU VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.