HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Hamam böceği, Blattodea (bazen Blattaria ismi de kullanılır) takımını oluşturan böcek türlerine verilen ad. Hem et hem de ot ile beslenmektedirler. Hamam böceklerinin yaşam alanları çok geniştir. Öyle ki 2000 metreden daha yüksek yerler ve kutup bölgeleri dışında dünyanın her yerini kaplamış durumdadırlar. Yani evinizde, arabanızda, iş yerinizde, bahçenizde ve daha çok sayıda yerde hamam böceği ile karşılaşma ihtimaliniz vardır. Peki hamam böceklerinin ne kadar çeşidi vardır? Hamam böcekleri evden nasıl yok edilir?

Hamam böceği türleri nelerdir?

6 farklı familyada yaklaşık olarak 4.500 tür bulunmaktadır. Yanlış duymadınız 4 bini aşkın hamam böceği türü bulunmaktadır. Ancak bunların hepsini görme ihtimaliniz tabi ki çok azdır. En sık olarak aşağıda saymış olduğumuz üç tür karşımıza çıkmaktadır.

Alman Hamam Böceği ( Kalorifer Böceği )

Bu haşere türü halk arasında kalorifer böceği olarak da bilinmektedir. Alman hamam böcekleri açık kahverengi bir renge sahiptir ve göğüs bölgelerinde onları diğer türlerinden ayırmakta olan iki koyu bant yer almaktadır. Bu böcek türü hakkında daha detaylı bilgilere kalorifer böceği sayfasından ulaşabilirsiniz.

Amerikan Hamam Böceği

Bilinen en büyük hamam böceği türü olan Amerikan hamam böceği, kanatlı ve kızıl bir renge sahiptir. Ayrıca 15 ay gibi bir süre yaşamaktadırlar. Bu diğer hamam böceği türlerine göre çok daha fazladır.

Oryantal Hamam Böceği

Bu hamam böcekleri diğerlerine göre renkleri oldukça siyah veya çok koyu kahverengi olmasıdır. Ortalama 6 ay kadar yaşasalar da diğer hamam böceklerine nazaran çok daha hızlı bir şekilde ürerler. Halk arasında doğu hamam böceği olarak da bilinmektedir.

Hamam böceklerinin zararları nelerdir?

Hamam böcekleri konusunda en sık sorulan sorulardan birisi de hamam böcekleri zarar verir mi sorusudur. Bu saymış olduğumuz türlerdeki hamam böcekleri genel itibariyle lağım, kanalizasyon, tuvalet gibi pis ortamlardan geldikleri için, buralardaki bütün mikropları da yaşam alanlarımıza kadar getirmektedirler. Ayrıca besinlerimize dadanmalarından dolayı da sıklıkla bu besinlere mikropları bırakırlar ve insanlar sık sık gıda zehirlenmesi gibi çeşitli durumlarla karşı karşıya kalırlar. Bu sebepten, bu canlıların görüldüğü alanlarda hamam böceği ilaçlama yaptırmak gerekli olduğu gibi, ilaçlama uygulaması için de temkinli davranmak önemlidir. Hangi ilaçla ölür gibi kendiniz bu hususta arama yapmadan işi profesyonellere bırakmalısınız.

Hamam böceğinden kurtulmanın yolları nelerdir, nasıl kurtulurum?

Hamam böceklerinden kurtulmanın doğal bir yolu, yöntemi bulunmamaktadır. Ancak mobilyaların altlarını sık sık temizleyerek, bulaşık makinesi, lavabolar, banyo, duş gibi yerlerde bulunan boşlukları kapatarak, kitapları giysileri tuttuğunuz dolapları temiz tutarak, mutfakta veya herhangi bir alanda yiyecek artığı bırakmayarak bir nebze olsun hamam böceklerinden korunmanız mümkündür. Ancak kesin çözüm için muhakkak bir profesyonel böcek ve haşere ilaçlama firması ile çalışarak hamam böceği ilaçlaması yaptırmanız sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır. Bu şekilde hamam böceklerinden kurtulmanız için gerekli olan böcek ilaçları ile kesin çözüme kavuşabilirsiniz. Bu ilaçları kendiniz de kullanabilirsiniz, ancak profesyonel bir firmadan destek almadıkça istenilen sonucu elde edemeyeceğinizi belirtmemiz gerekir.

Hamam böceği ilaçlama yöntemleri nelerdir?

Hamam böcekleri sadece ülkemizde değil, yazımız başında da belirttiğimiz üzere dünyanın her noktasında sıkça karşılaşılan bir haşere türüdür. Bu sebepten de sıklıkla hamam böcekleri ile mücadele edilir. Hamam böcekleri oldukça sık bir şekilde üremelerinden dolayı öldürmek için en etkili ilaçlar kullanmadan ve alanında kaliteli hizmet sunan bir hamam böceği ilaçlama şirketi ile çalışmadan bu böcek türünden kurtulmak pek de mümkün değildir. Peki Turgut İlaçlama olarak hamam böceği ile mücadele konusunda hangi yöntemleri kullanıyoruz?

! Sıvı İlaçlama Tekniği

Hamam böceklerinden kurtulmak için kullandığımız yöntemlerin başında sıvı ilaçlama yöntemi gelmektedir. Hamam böceklerine karşı da sıklıkla uygulanan bu teknik, buharlama ya da püskürtme yöntemleri ile yapılabilmektedir. Fırın, restoran gibi gıda sağlığına en üst seviyede dikkat edilmesi gereken yerlerde ve ev, bahçe gibi alanlarda bu yöntemi kullanabilmekteyiz.

! Jel İlaçlama Tekniği

Çeşitli jel ilaçları kullanarak hamam böceklerine karşı kesin bir zafer kazanmak mümkündür. En etkili ve kesin çözüm sunan hamam böceği ilaçlama yöntemleri arasında yer alan Jel İlaçlama, firmamız Turgut İlaçlama şirketi tarafından ilaçlama alanlarında tercih edilen bir uygulamadır.

Hamam böceği ilaçları nelerdir?

Hamam böcekleri ile mücadelede çok sayıda ilaçtan söz etmemiz mümkündür. Ancak bu ilaçların uygulanabilirliği farklıdır. Ayrıca bu ilaçları profesyonel olmayan birilerinin kullanması sağlığınız açısından da ciddi tehlikelere sebebiyet verebilmektedir. Bu sebepten dolayı alanında uzman bir firma ile çalışarak, amatör firmalardan uzak durmanız önemlidir. Aksi durumda hamam böceklerinden kurtulmak, uzaklaştırmak isterken daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmanız içten bile değildir.

KHamam böceği ilaçlama fiyatları, ücretleri nasıldır?

Hamam böceği ile mücadele konusunda yapılan uygulamalar değişkenlik gösterdiği için bu hususta istenilen fiyatlar da farklılık göstermektedir. Sıvı veya jel ilaçların kullanılması, ev veya restoran gibi alanlarda çalışılması gibi sebeplerden dolayı ücretler değişebilir. Ancak hamam böceği ilaçlama konusunda oldukça ucuz diyebileceğimiz fiyatı Turgut İlaçlama olarak sunarken, aynı zamanda da en kaliteli ve profesyonel hizmeti de müşterilerimize sağlıyoruz. Bu sebepten dolayı bizlerle çalışmayı tercih eden kişilerin yine bize ihtiyaç duymaları durumunda başka firmalarla iletişime geçmeden, tekrardan bizleri aramalarına tanık oluyoruz. Bu müşterilerimizi vermiş olduğumuz hizmet açısından oldukça memnun ettiğimizin en büyük göstergesidir. Sizler de hamam böcekleri ile sorun yaşıyorsanız, aşağıda vermiş olduğumuz form ile bizlerden teklif alabilir ve kısa sürede çalışmaya başlayabilirsiniz.

HER TÜRLÜ SORU VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.